Вівторок, 28 Червня, 2022

Строк за ґратами за незаконне вирубування хвойних дерев

Кожен рік попри штрафи та попередження, багато українців намагаються заробити сумнівним способом – вирубуючи ялинки, та виставляючи їх на продаж.

yes-lutsk попереджає, з посиланням на «Я і Закон», що цьогоріч  контроль та охорона значно посилилась не лише у Волинських лісах, але й по всій території України.

Адже, незаконне зрізання хвойних дерев, є щорічною проблемою в Україні. Таких громадян не лякають ані чималі штрафи, ані тюремний строк. Більшість вигадують протизаконні схеми і сподіваються на них заробити. Правоохоронці застерігають, що такі дії громадян будуть суворо каратися.

Варто зазначити, що розмір штрафів, або ж навіть строк тюремного ув’язнення залежатиме від діаметрів, та місця зрізу дерева.

До прикладу, ось розмір штрафів за незаконну вирубку хвойних дерев:

  • відшкодування за незаконну вирубку хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні становить від 453,99 грн до 2053,71 грн;
  • розмір збитків внаслідок незаконної вирубки хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів становить від 246 грн до 1221 грн;
  • розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконною вирубкою хвойних дерев в межах міст та інших населених пунктів становить від 1152 грн до 1852 грн.

Також згідно 65 Кодексу України, порушники муситимуть сплатити штраф у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів.

А от опинитися за гратами зможуть ті, хто вирубує дерева у лісах, та зонах, які охороняються на рівна держави. Таким особам загрожує термін до 3 років ув’язнення.

Перед купівлею ялинки, перевіряйте наявність спеціального чіпа – саме він вказує на те, що дерево було зрізано цілком законно. Кожен такий штрих-ход занесений у базу, і ви можете переконатись у цьому за допомогою мобільного додатку, який розповість вам де і коли було зрізане ваше хвойне дерево.