Неділя, 22 Травня, 2022

Волинські газети стали поширювати більше інформації щодо потенційних кандидатів у президенти України

У друкованих виданнях Волинської області побільшало інформації про потенційних кандидатів у президенти України 2019 року. Про це пише yes-lutsk, з посиланням на Громадянська мережа ОПОРА.

Зокрема, Вадим Рабінович з’явився у виданні «Шацькі озера» під гаслом: «Уряд, піднявши ціна на газ, розорить народ, а не зробить його сильнішим!». У статті, він чітко посилається на те, що українська влада зрадила народ під тиском МВФ. Він вважає, що влада показує власну неадекватність і неспроможність, що діє згубно на Україну.
Ця ж публікація, яка може містити ознаки прихованої політичної реклами, згодом з’явилась у ще декількох волинських газетах.

Також, увагою не оминули потенційного кандидата у президенти Олега Ляшка, який з’являвся у виданнях близько 10 разів, протягом трьох місяців. Де сказано, що депутат вимагає прозвітувати про тарифи. У газеті «Ратнівщина» також надрукований допис, де Олег Ляшко вимагає скасувати захмарні ціни на газ та опалення. Також про вищезгаданого депутата публікували статті газети: «Селянське життя», «Горохівський вісник», «Вісті Ковельщини».
Отож, усі джерела опублікували близько 8 публікацій про Олега Ляшка протягом двох місяців.

Дописи у волинських газетах з позитивними намірами потенційних кандидатів у президенти не оминули і Юлію Тимошенко. Зокрема у: «Нове життя», «Колос», «Нова Доба», «Полісся», та «Народне Слово». Кандидатка також наголошує на нечесності усіх інших депутатів, та несправедливому піднятті тарифів на газ та опалення. Хоча, дописів в зрівнянні з Олегом Ляшко у неї було менше – 6 публікацій, протягом трьох місяців.

А от, про чинного президента України – Петра Порошенка, згадувалось ще менше, аніж про вищезгаданих, потенційних кандидатів. До прикладу, газети «Горохівський вісник» та «Народне слово» опублікували дописи про президента лише два рази.

Також, були поміченими публікації про Олександра Шевченка, від партії УКРОП, та Анатолія Гриценка.

Нагадаємо, що чинне законодавство України забороняє публікувати приховану рекламу. Без порушень, такі статті повинні знаходитись у рубриці «Реклама», або ж, публікуватись лише після 31 грудня, під дією закону «Про вибори Президента України».