Четвер, 12 Травня, 2022

Волинські патрульні штрафують водіїв, які нехтують правилами перевезення дітей

Вчора, 11 грудня, патрульна поліція Волині оштрафувала декількох водіїв, які знехтували правилами перевезення дітей в автомобілі, інформує yes-lutsk.

На сторінці у соціальній мережі Facebook патрульна поліція Волинської області повідомила про те, що вчора було притягнуто до відповідальності троє кермувальників авто. Водії перевозили малолітніх дітей не дотримуючись правил перевезення. Адже згідно зі статтею 121 “Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами” Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме частиною 10 та 11, які нещодавно були доповнені, передбачена адміністративна відповідальність за порушення цих правил.

Штрафи, які передбачені ст. 121 КУ, накладають у розмірі 510 грн, тобто тринадцять неоподатковуваних мінімумів. В разі повторного правопорушення протягом року, водій повинен буде сплатити 850 грн, тобто п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше, перевезення дітей, які мають зріст до 145 см, в автомобілі без спеціальних засобів безпеки (автомобільні дитячі крісла чи бустери) було заборонено, проте без штрафування.

Від початку дії нововведень до статті 121 КУ про адміністративні правопорушення, патрульна поліція винесла 15 постанов про порушення правил перевезення дітей. Кожен кермувальник авто був оштрафований на 510 грн.