Вівторок, 27 Липня, 2021

Міністерка освіти планує скоротити бюджетні місця в університетах

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Як стало відомо yes-lutsk, Міністерство освіти та науки планує фінансувати вищі навчальні заклади України на основі показників якості. Детальніше про це розповімо далі з посиланням на Укрінформ.

28 вересня, під час проведення науково-популярної ініціативи “Наукові пікніки” міністерка освіти та науки України Ганна Новосад розповіла про плани змінити умови державного фінансування усіх ВНЗ. 

За її словами, кошти мають бути спрямовані тільки в найкращі заклади, адже державне замовлення — це пережиток радянських часів.

Також, Ганна Новосад пояснила, що на сьогодні, як і через п’ять чи шість років, держава не в змозі спланувати й тим паче вгадати, які професії та в якій кількості необхідні будуть на ринку праці. Завдяки цьому, будуть запроваджувати показники якості вищих навчальних закладів та керуючись результатами визначатимуть чи необхідність у фінансуванні зі сторони Міністерства освіти. Одним з таких критеріїв є — працевлаштування після випуску з університету. Міністерка сказала, що розуміння того, хто насправді робить усе задля отримання спеціалістами кращого робочого місця, дозволить спрямовувати більше коштів на цей заклад.

Не менш важливе питання, яке підняла пані Новосад — це підвищення заробітної плати викладачам ВНЗ. Адже, на її думку, хороші викладачі мають отримувати гідну оплату своєї праці. Теперішня система, яка вираховує плату викладачам, згідно з кількістю студентів, заважає правильно оцінювати знання студентів, а в деяких випадках — подавати неуспішну молодь на відрахування з університету. Також зауважила, що на підвищення заробітної плати, яке має відбутися з 1 січня 2020 року (згідно з постановою КМУ), необхідно 20 млрд грн.

Новосад наголосила, що пропозиції щодо змін у бюджетному кодексі, законах про освіту, про державне замовлення та деяких законодавчих актах будуть оголошені до кінця 2019 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...