П’ятниця, 13 Травня, 2022

Україна і Росія почали переговори щодо звільнення полонених моряків

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла про початок переговорів між Україною та Росією щодо звільнення українських полонених моряків. Посилаючись на news.t1.ua докладніше розповість yes-lutsk.

У вівторок, 23 квітня, у Гаазі представники Російської федерації та України розпочали вирішення питання щодо повернення полонених моряків та військових кораблів. Олена Зеркаль зазначила, що кардинально змінилася манера переговорів — з грубощів та хамства на ввічливу розмову, яка притаманна дипломатам. Проте, заступник міністра вважає, що це затягування процесу або зміна тактики російського уряду.

Військові кораблі та члени екіпажу можуть розраховувати на імунітет згідно з Конвенцією ООН з морського права — це позиція української сторони від самого початку.

Очікується, що факт наявності між сторонами правового спору стане важливим елементом для судового розгляду цієї ситуації.

Зеркаль наголосила, що російський уряд має час до 10–11 травня 2019 року для добровільного звільнення українських моряків. Саме в ці дні відбудуться слухання Міжнародного трибуналу з морського права у Гамбурзі. На цих слуханнях буде прийнято рішення щодо застосування тимчасових заходів до Росії. Українська сторона має сподівання, що російський уряд буде надалі тримати цивілізовану манеру розмови.

Нагадаємо, в Керченській протоці 25 листопада 2018 року військові українські катери «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксир «Яни Капу» та двадцять чотири члени екіпажу були взяті в полон російськими прикордонниками. Українські моряки прямували до порту Маріуполя, але російські військові протаранили буксир і, згодом, обстріляли катери. Під час обстрілу постраждали троє українців. Екіпаж направили до СІЗО у Москві, де їх утримують під вартою та постійно продовжують термін арешту.