П’ятниця, 30 Липня, 2021

Україна і Росія почали переговори щодо звільнення полонених моряків

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла про початок переговорів між Україною та Росією щодо звільнення українських полонених моряків. Посилаючись на news.t1.ua докладніше розповість yes-lutsk.

У вівторок, 23 квітня, у Гаазі представники Російської федерації та України розпочали вирішення питання щодо повернення полонених моряків та військових кораблів. Олена Зеркаль зазначила, що кардинально змінилася манера переговорів — з грубощів та хамства на ввічливу розмову, яка притаманна дипломатам. Проте, заступник міністра вважає, що це затягування процесу або зміна тактики російського уряду.

Військові кораблі та члени екіпажу можуть розраховувати на імунітет згідно з Конвенцією ООН з морського права — це позиція української сторони від самого початку.

Очікується, що факт наявності між сторонами правового спору стане важливим елементом для судового розгляду цієї ситуації.

Зеркаль наголосила, що російський уряд має час до 10–11 травня 2019 року для добровільного звільнення українських моряків. Саме в ці дні відбудуться слухання Міжнародного трибуналу з морського права у Гамбурзі. На цих слуханнях буде прийнято рішення щодо застосування тимчасових заходів до Росії. Українська сторона має сподівання, що російський уряд буде надалі тримати цивілізовану манеру розмови.

Нагадаємо, в Керченській протоці 25 листопада 2018 року військові українські катери «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксир «Яни Капу» та двадцять чотири члени екіпажу були взяті в полон російськими прикордонниками. Українські моряки прямували до порту Маріуполя, але російські військові протаранили буксир і, згодом, обстріляли катери. Під час обстрілу постраждали троє українців. Екіпаж направили до СІЗО у Москві, де їх утримують під вартою та постійно продовжують термін арешту.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...