Вівторок, 5 Липня, 2022

Скільки звернень було у період 2017-2019 рр про проведення дострокових виборів мера Луцька?

 У лютому 2017 року Луцьк залишився без очільника – помер Микола Романюк. Декілька років обласний центр Волині залишався без голови міста, але депутати міської ради й містяни не полишали надію, що позачергові вибори все ж відбудуться. Yes-lutsk дослідив, скільки разів мерія зверталася до Президента України та які відповіді отримала.

2017 рік

У березні 2017 року депутатами міськради було прийняте рішення про те, щоб звернутися до Верховної Ради з проханням про призначення дострокових місцевих виборів у Луцьку. У червні того ж року Сергій Власенко, який був очільником Комітету з питань державного будівництва, регіонально політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України, запропонував провести вибори наприкінці вересня 2017 року. Це питання потрібно було вирішити до середини липня, аби депутати ВР не пішли у відпустку. Проте, до того терміну звернення так і не було розглянуте. Лучани вважали, що вибори не проводили через те, що у партії “Блок Петра Порошенко” та “Народний фронт”, які були у більшості у складі ВР, немає достойного кандидата на посаду мера Луцька.

Друге звернення до Президента України Петра Порошенко та Голови Верховної Ради Андрія Парубія було надіслане секретарем Луцької міської ради Григорієм Пустовітом 27 вересня 2017 року. У ньому зазначалося, що напруга в обласному центрі наростає й чиновники змушені в черговий раз звернутися до ВР щодо термінового розгляду питання про призначення позачергових виборів. Григорій Пустовіт наголосив, що згідно з Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” призначати позачергові місцеві вибори, у випадку смерті міського голови, необхідно протягом дев’яти днів з моменту дострокового припинення повноважень.

вибори

2019 рік

Уся Україна була в очікуванні Президентських виборів у 2019 році. Після інавгурації Володимира Зеленського лучани очікували, що новий голова держави та уряд все ж розгляне питання дострокових виборів та призначить дату їх проведення. Проте, депутати VIII скликання так і не взялися до розв’язання цієї проблеми. У липні того ж року, Тарас Шкітер, один з засновників Громадського Руху “Свідомі” під час ефіру на одному з українських телеканалів розповів про обурення лучан. Чоловік запевнив, що містяни невдоволені діями уряду, який нехтує законом й не призначає дострокові вибори у Луцьку.

У вересні 2019 року партія Президента “Слуга народу” обговорювали міста, яким вкрай необхідно провести вибори раніше. Серед таких проблемних міст опинився й Луцьк. Олександр Качура, заступник голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, наголосив, що дострокові місцеві вибори необхідно провести навесні 2020 року й не чекати осені.

Чиновник запевнив, що процес “перезавантаження” необхідний, адже децентралізація майже завершилася й громади сформовані. 

До слова, “проблемними” містами новий уряд назвав Одесу, Київ та Харків.