П’ятниця, 5 Березня, 2021

Мери Луцька з 1991 року

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Від початку незалежності обласним центром Волині керували чотири мери: Анатолій Поха, Антон Кривицький, Богдан Шиба та Микола Романюк. Yes-lutsk розповість про кожного з них більш детально.

Анатолій Поха

Майбутній очільник Луцька народився у 1950 в Хмельницькій області. Після навчання у Київському інженерно-будівельному інституті працював начальником технічного відділу управління “Житлобуд-3” тресту “Волиньбуд”. До 1984 року працював головним інженером та інструктором відділу будівництва обкому Комуністичної партії України. А у 1984 році став заступником голови Нововолинського міського виконавчого комітету. За три роки Анатолій Поха стає першим заступником голови Луцького міського виконавчого комітету. З 1991 по 1994 рік пан Поха був на посаді голови виконавчого комітету Луцької міської ради народних депутатів.

анатолій поха

Антон Кривицький

Уродженець Одещини розпочав працювати у 17 років на Луцькому електроапаратному заводі. У 24 роки отримав диплом інженера-будівельника закінчивши Львівський політехнічний інститут. З 1970 по 1972 роки відбував військову службу в Радянській армії. Після служби був завідувачем відділу комсомольських організацій Волинського обкому ЛКСМУ. З 1973 по 1975 роки був першим секретарем Луцького міського комітету ЛКСМУ. З 1979 по 1984 рік був секретарем Луцького міського комітету Комуністичної партії України у Волинській області. Відтоді й до 1994 року Антон Кривицький був:

 • головою виконкому Нововолинської міської ради;
 • головою виконкому Луцької міської ради;
 • першим заступником голови виконавчого комітету Луцької міської ради;
 • головою комітету інвестицій, будівництва, архітектури та містобудування Волинської облдержадміністрації.

У 1994 році став очільником органу самоврядування Луцька. До 1998 року був головою Луцької міської ради народних депутатів. З 1998 по 2006 рік Антон Кривицький був Луцьким міським головою.

У 2010 році став радником міського голови Миколи Романюка.

У 2017 році Антон Кривицький помер.

антон кривицький

Богдан Шиба

Богдан Шиба народився у Львівській області. У 1984 році вивчився на архітектора у Львівському сільськогосподарському інституті. За час навчання пан Шиба ставав призером Всеукраїнської олімпіади з німецької мови та переможцем Всесоюзного конкурсу з архітектури ЮНЕСКО.

У 1998 році закінчив Українську академію державного управління при Президентові України (Львівський філіал) та став магістром державного управління. До того, як стати третім очільником Луцька, Богдан Шиба був:

 • слюсарем у радгоспі ім. Богдана Хмельницького;
 • старшим інженером виробничої групи при архітекторові;
 • архітектором;
 • завідувачем організаційного відділу Турійської райдержадміністрації;
 • головою Турійської райдержадміністрації;
 • заступником директора Агенції регіонального розвитку “Волинь” та заступником керівника обласного блоку “Наша Україна” Віктора Ющенко;
 • першим заступником очільника Волинської облдержадміністрації.

З 2006 по 2010 рік Богдан Шиба був міським головою.

За часи своєї політичної діяльності пан Шиба змінив декілька партій:

 • “За Україну!”;
 • “Наша Україна”;
 • “Фронт змін”;
 • “Батьківщина”.

Тривалий час Богдан Шиба лишався безпартійним.

богдан шиба

Микола Романюк

Микола Романюк народився у селі Золочівка, Рівненська область. Після закінчення школи вступив до Львівського лісотехнічного інституту та отримав диплом інженера-технолога. Згодом, він здобув ще одну освіту, у Луцькому індустріальному інституті за спеціальністю “економіст”.

з 1975 по 1983 рік Микола Романюк працював на меблевому комбінаті. У період з 1983 по 1993 роки він працював на наступних посадах:

 • інструктор; 
 • завідувач відділу комсомольських організацій Луцького міського комітету комсомолу; 
 • перший секретар Луцького міського комітету комсомолу;
 • завідувач відділу пропаганди та агітації Луцького міського комітету КПУ; 
 • перший секретар Волинського обласного комітету ЛКСМ України;
 • голова комітету у справах молоді та спорту Волинського обласного виконавчого комітету;
 • заступник начальника управління у справах молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації.

До 2007 року пан Романюк був очільником Волинського головного управління ЗАТ КБ “Приватбанк”.

На три роки (2007-2010 роки) Микола Романюк став очільником Волинської облдержадміністрації.

Під час міських виборів-2010 Романюка було обрано на посаду міського голови й перебував на другому терміні з 2015 року. Проте, у лютому 2017 року серце Миколи Романюка зупинилося у віці 58 років.

микола романюк

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ігор Поліщук зустрівся з Бартошем Ціхоцкі: подробиці

У понеділок, 1 березня, Ігор Поліщук провів робочу зустріч з Бартошем Ціхоцкі та Славоміром Місяком. Усі подробиці цього заходу розповість yes-lutsk.

Брати, які жорстоко вбили Катю Литкіну, вкотре подають апеляційну скаргу

Вже сьогодні, 2 березня, Верховним Судом України буде розглянута апеляційна скарга від адвокатів засуджених Максима Терлецького та Назара Статочнюка. Молодики були на...

Голова виборчої комісії, яка оголосила мером Луцька Ігоря Поліщука, отримала почесну грамоту

На початку лютого, міський голова Ігор Поліщук видав розпорядження про нагородження Марії Парфенюк грамотою за сумлінну працю. Більше про це розповість yes-lutsk.

Луцький терорист вимагає допитати Зеленського

Максим Кривош - так званий луцький терорист бажає, щоб президент України Володимир Зеленський став свідком у його справі. Зокрема, Максим вимагає допитати...

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке...