П’ятниця, 30 Липня, 2021

Мери Луцька з 1991 року

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Від початку незалежності обласним центром Волині керували чотири мери: Анатолій Поха, Антон Кривицький, Богдан Шиба та Микола Романюк. Yes-lutsk розповість про кожного з них більш детально.

Анатолій Поха

Майбутній очільник Луцька народився у 1950 в Хмельницькій області. Після навчання у Київському інженерно-будівельному інституті працював начальником технічного відділу управління “Житлобуд-3” тресту “Волиньбуд”. До 1984 року працював головним інженером та інструктором відділу будівництва обкому Комуністичної партії України. А у 1984 році став заступником голови Нововолинського міського виконавчого комітету. За три роки Анатолій Поха стає першим заступником голови Луцького міського виконавчого комітету. З 1991 по 1994 рік пан Поха був на посаді голови виконавчого комітету Луцької міської ради народних депутатів.

анатолій поха

Антон Кривицький

Уродженець Одещини розпочав працювати у 17 років на Луцькому електроапаратному заводі. У 24 роки отримав диплом інженера-будівельника закінчивши Львівський політехнічний інститут. З 1970 по 1972 роки відбував військову службу в Радянській армії. Після служби був завідувачем відділу комсомольських організацій Волинського обкому ЛКСМУ. З 1973 по 1975 роки був першим секретарем Луцького міського комітету ЛКСМУ. З 1979 по 1984 рік був секретарем Луцького міського комітету Комуністичної партії України у Волинській області. Відтоді й до 1994 року Антон Кривицький був:

 • головою виконкому Нововолинської міської ради;
 • головою виконкому Луцької міської ради;
 • першим заступником голови виконавчого комітету Луцької міської ради;
 • головою комітету інвестицій, будівництва, архітектури та містобудування Волинської облдержадміністрації.

У 1994 році став очільником органу самоврядування Луцька. До 1998 року був головою Луцької міської ради народних депутатів. З 1998 по 2006 рік Антон Кривицький був Луцьким міським головою.

У 2010 році став радником міського голови Миколи Романюка.

У 2017 році Антон Кривицький помер.

антон кривицький

Богдан Шиба

Богдан Шиба народився у Львівській області. У 1984 році вивчився на архітектора у Львівському сільськогосподарському інституті. За час навчання пан Шиба ставав призером Всеукраїнської олімпіади з німецької мови та переможцем Всесоюзного конкурсу з архітектури ЮНЕСКО.

У 1998 році закінчив Українську академію державного управління при Президентові України (Львівський філіал) та став магістром державного управління. До того, як стати третім очільником Луцька, Богдан Шиба був:

 • слюсарем у радгоспі ім. Богдана Хмельницького;
 • старшим інженером виробничої групи при архітекторові;
 • архітектором;
 • завідувачем організаційного відділу Турійської райдержадміністрації;
 • головою Турійської райдержадміністрації;
 • заступником директора Агенції регіонального розвитку “Волинь” та заступником керівника обласного блоку “Наша Україна” Віктора Ющенко;
 • першим заступником очільника Волинської облдержадміністрації.

З 2006 по 2010 рік Богдан Шиба був міським головою.

За часи своєї політичної діяльності пан Шиба змінив декілька партій:

 • “За Україну!”;
 • “Наша Україна”;
 • “Фронт змін”;
 • “Батьківщина”.

Тривалий час Богдан Шиба лишався безпартійним.

богдан шиба

Микола Романюк

Микола Романюк народився у селі Золочівка, Рівненська область. Після закінчення школи вступив до Львівського лісотехнічного інституту та отримав диплом інженера-технолога. Згодом, він здобув ще одну освіту, у Луцькому індустріальному інституті за спеціальністю “економіст”.

з 1975 по 1983 рік Микола Романюк працював на меблевому комбінаті. У період з 1983 по 1993 роки він працював на наступних посадах:

 • інструктор; 
 • завідувач відділу комсомольських організацій Луцького міського комітету комсомолу; 
 • перший секретар Луцького міського комітету комсомолу;
 • завідувач відділу пропаганди та агітації Луцького міського комітету КПУ; 
 • перший секретар Волинського обласного комітету ЛКСМ України;
 • голова комітету у справах молоді та спорту Волинського обласного виконавчого комітету;
 • заступник начальника управління у справах молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації.

До 2007 року пан Романюк був очільником Волинського головного управління ЗАТ КБ “Приватбанк”.

На три роки (2007-2010 роки) Микола Романюк став очільником Волинської облдержадміністрації.

Під час міських виборів-2010 Романюка було обрано на посаду міського голови й перебував на другому терміні з 2015 року. Проте, у лютому 2017 року серце Миколи Романюка зупинилося у віці 58 років.

микола романюк

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...