Неділя, 22 Травня, 2022

«Гріхи» кандидатів у президенти на Волині

З початку року активність кандидатів на у президенти України тільки набирає обертів. І вже протягом цього невеликого часового відрізку були зафіксовані порушення виборчого законодавства.

Протягом президентської кампанії на Волині потенційні кандидати були значно активнішими, на відміну від зареєстрованих – інформує yes-lutsk за матеріалами Сфери.ТВ та ПЕРШОГО.

За словами Катерини Шарпати, координаторки громадянської мережі ОПОРА, переважна більшість порушень стосується розміщення друкованих матеріалів передвиборної агітації без вихідних даних на носіях зовнішньої реклами.

Наприклад, білборди без вихідних даних були виявлені на користь таких кандидатів у президенти: Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Андрія Садового, Ольги Богомолець, Руслана Кошулинського, Анатолія Гриценка, Євгена Мураєва та Олександра Шевченка.

Зазначимо, що вже післязавтра, 3 лютого 2019 року, закінчується реєстрація кандидатів на пост Президента України і, через 5 днів, в разі прийняття Центрвиборчкомом рішення щодо реєстрації, вони входять у нову фазу юридичної відповідальності.

Згідно виборчого законодавства, друковані матеріали повинні містити таку інформацію: дані про установу, яка займалася друком, інформацію про замовника та осіб, відповідальних за випуск матеріалів, а також тираж цих матеріалів.  

Окрім того, представниками ОПОРИ було виявлено понад 20 матеріалів розміщених у волинських онлайн-медіа, які замість надпису «політична реклама» були позначені «зірочкою» або тегом.  Також з 1 до 27 січня громадянською мережею було виявлено 58 позитивних публікацій присвячених Анатолію Гриценку, 17 – Валентину Наливайченку, 3 – Юлії Тимошенко, Андрію Садовому та Руслану Кошулинському, 1 – Олегу Ляшку, розміщених у волинських онлайн-ЗМІ.