Неділя, 22 Травня, 2022

Повернення чорних скриньок збитого літака МАУ: коли чекати?

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов розповів про труднощі, які виникли в перемовинах з іранськими експертами щодо передачі на Україну “чорних скриньок”. Про це повідомляє yes-lutsk з посиланням на прес-службу РНБО.

Пан Данилов заявив, що на разі проводять перемовини та постійні консультації з Іраном. За словами секретаря цей процес досить важкий та складний. Величезний ажіотаж навколо цієї теми та поширення засобами масової інформації неперевіреної інформації ускладнює процес та ставлять під загрозу результативність перемовин, впевнений Олексій Данилов.

Рада національної безпеки та оборони вимушена була звернутися до іноземних та вітчизняних ЗМІ з проханням виважено та відповідально відноситися до розповсюдження інформації щодо повернення “чорних скриньок” українського боїнга з Тегерану.

Раніше, іранська влада обіцяла повернути “чорні скриньки” збитого літака Boeing 737 до кінця січня, проте вчора, 19 січня, стало відомо, що передача відбудеться пізніше. Станом на сьогодні самописці ретельно вивчають іранські експерти.

Іван Баканов, голова Служби безпеки України заявив, що розслідування катастрофи Boeing 737 МАУ (Міжнародні авіалінії України) над столицею Ірану — найпріоритетніша справа. Також, пан Баканов запевнив, що будуть виясняти всі деталі цієї страшної події та притягнути до відповідальності усіх причетних до загибелі екіпажу та пасажирів.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року український літак вилетів з аеропорту Тегерану у напрямок Києва. За лічені хвилини він зазнав аварії. У результаті всі, хто перебував у літаку загинули. 176 людей, з них одинадцятеро були громадянами України (екіпаж та пасажири).

За декілька днів президент Ірану визнав, що Boeing 737 був збитий ракетою “земля-повітря”. В офіційній заяві влада назвала ці фатальні дії “людським фактором”, а винуватців пообіцяла притягнути до відповідальності. 

Голова Міністерства іноземних справ Ірану Джавад Зафір на своїй сторінці в Twitter опублікував вибачення усім сім’ям загиблих того страшного дня. Також, Джавад Зафір підкреслив, що фатальна помилка військових була допущена через проблеми зі Сполученими штатами Америки під час кризового періоду.

Вчора, 19 січня, тіла усіх одинадцяти загиблих доставили в Україну. В аеропорту “Boryspil” їх зустрічали тисячі людей: родичі, близькі, колеги та небайдужі українці. Провести в останню путь прибули й чиновники, серед них: Володимир Зеленський, Дмитро Разумков, Олексій Гончарук та інші. До самого вечора, в термінал В люди зносили квіти та прощалися.

Пілотів літака Сергія Хоменка, Володимира Гапоненко та нашу землячку Юлію Сологуб поховають у Києві на Берковецькому (де завжди ховають пілотів) та Дарницькому кладовищах сьогодні, 20 січня.

Редакція Mistoonline висловлює щирі співчуття сім’ям та друзям загиблих.