Неділя, 22 Травня, 2022

Дебати: перша трійка кандидатів. Як це було?

До місцевих виборів залишилося декілька днів і телеканал UA: Волинь влаштував дебати між кандидатами на посаду мера Луцька. Про те, як це було і хто був у першій трійці – розповість yes-lutsk.

Вчора, 19 жовтня вийшов перший випуск передачі «Виборчий округ. Місцеві». У прямому ефірі три кандидати на посаду голови обласного центру влаштували дебати. 

Ними були:

  • Роман Бондарук – «Слуга Народу»;
  • Віктор Грисюк – «Еко партія Берези»;
  • Дмитро Глазунов – самовисуванець.

Представили коротку біографію і депутатське минуле кожного учасника дебатів. 

Перший блок

Роман Бондарук першим розповів, що знає проблеми лучан і відсутність сильного лідера – одна з найголовніших.

На прикладі Центрального ринку «Слуга народу» поділив місцевих жителів на тих, хто ще продовжує там здійснювати купівлю/продаж і тих, хто хоче бачити на його місці туристичний об’єкт. Пан Бондарук впевнений, що два варіанти неприпустимі, влада Луцька повинна чути людей і знаходити компроміс.

Після завершення промови ведуча зауважила, що у місті багато зовнішньої реклами, реклами у соцмережах та друкованих матеріалів з іменем Романа Анатолійовича. Олена Чернуха поцікавилася, у яку суму обходиться кандидату така агітація і хто її фінансує. 

Пан Бондарук розповів, що станом на 19 жовтня, був поданий звіт про витрачені кошти – 340 тис. грн з виборчого фонду пішло на передвиборчу кампанію. Частину коштів надав сам політик, а іншу, як запевнив чоловік, його брат.

Також, на питання ведучої чи готовий кандидат назвати прізвище першого свого заступника, депутат відповів, що у разі перемоги усі імена будуть озвучені.

Голова «Волинської обласної лікарняної каси» Дмитро Глазунов почав свою промову зі згадки про саму організацію, своє очільництво нею та досягнення. Пан Глазунов зробив наголос на тому, що він ніколи не був у владі та не бере хабарів.

Олена Чернуха запитала про фінансування кампанії самовисуванця і кандидат розповів, що було витрачено 10 тис. грн власних коштів.

Про заступника і команду Дмитро Глазунов виразився , так само як і Роман Бондарук: це сформується лише у разі перемоги. 

Третій учасник дебатів, Віктор Грисюк, своє представлення розпочав зі згадки про відкриття першого джазового клубу у Луцьку. Політолог впевнений, що цей заклад – ознака європейського міста. Також наголосив, що громадська діяльність, якою чоловік займається дуже багато років, не завершиться у разі перемоги у місцевих виборах.

На питання від ведучої пан Грисюк відповів, що кошти для застави збирали всім містом і всі витрати фінансуються громадою. 

На відміну від опонентів, Віктор Миколайович чітко впевнений, що лучани повинні знати тих, хто разом з кандидатом йде на вибори. Кандидат назвав трьох: Сергій Прокопюк, Наталя Рабомізо і Любов Ковпак.

Другий блок

У цій частині передачі робили оцінку передвиборчим агітаціям і гаслам кожного кандидата.

Роман Бондарук своє гасло «Європу в кожен двір» пояснив наступним чином: кожен двір і прибудинкова територія має бути якісно облаштована і модернізована.

Серед гасел Дмитра Глазунова ведуча виділила перенесення військового гарнізону, краєзнавчого музею і створення міської лікарні. Самовисуванець впевнений, що такі зміни необхідні для туристичного розвитку Луцька, а додатковий медзаклад місту вкрай необхідний.

Віктор Грисюк у своїх гаслах запевнює, що місто буде розвиватися лише за умови залучення кваліфікованих спеціалістів з різних галузей і зроблено це буде для людей, а не олігархів. Пані Чернуха поцікавилася, які стратегії розвитку має Віктор Грисюк. Засновник «Цитри» поділився думками своїх колег і запевнив, що місто розвиватиметься з урахуванням усіх факторів.

Третій блок

Остання частина програми була присвячена обговоренню проблем Луцька та шляхів їх вирішення. Запитання ставили саме містяни.

Пані Галина, місцева жителька, про проблеми з медициною, облаштуванням лікарень, освітою та харчуванням у школі повідала Роману Бондаруку. Той, своєю чергою, зазначив, що ці питання є на загальнодержавному рівні. У Луцьку проблеми з ремонтом чи обладнанням в медичних закладах чи освіти вирішити може мер і зауважив, що увесь необхідний інструментарій у нього є.

Пані Марія поставила питання Дмитру Глазунову. Жінка зауважила, що багато містян живе без елементарних зручностей у мікрорайонах. Яким чином кандидат планує вирішити це? Самовисуванець одразу ж заявив, що розвиток міста і громади — прямий обов’язок мера. Також, пан Глазунов впевнений, що без підтримки інвесторів розширення та благоустрій Луцька та ОТГ неможливий.

Ще одна мешканка Луцька зачепила тему малого та середнього бізнесу і стратегію розв’язання питання запитали у Віктора Грисюка. Чоловік запевнив, що для цього необхідно залучати інвесторів і мислити стратегічно.