П’ятниця, 1 Липня, 2022

Дебати: другий ефір

Вчора, 20 жовтня, відбулася трансляція другого етапу дебатів між кандидатами на посаду мера Луцька на UA: Волинь. Усі деталі цього ефіру розповість yes-lutsk.

Лариса Андрійчук представила наступну трійку кандидатів:

  • Артур Мартіросян «Аграрна партія України»;
  • Євген Мельник «Сила і Честь»;
  • Юрій Моклиця «Європейська солідарність».

Перший блок

Як вже відомо, у цій частині передачі кожен з кандидатів має одну хвилину для представлення.

Першим був Артур Мартіросян. Свій виступ адвокат розпочав зі згадки про величезний досвід у правозахисній діяльності. Далі, пан Мартіросян поділився причиною свого висування на місцевих виборах. За його словами, це внутрішній протест до усіх дій, які відбуваються у Луцьку нині.

По закінченню виступу, телеведуча запитала у чоловіка про вартість передвиборчої кампанії та джерела її фінансування. Артур Мартіросян розповів, що усі витрати (15000 грн) він покриває власними коштами. Частину кампанії, а саме листівки для кандидатів в обласну та районну раду, фінансується політичною партією «Аграрна партія України».

У випадку перемоги, заступником мера може стати Ковальчук Олена Сергіївна.

Наступним до трибуни запросили Євгена Мельника. Політик розповів, що бачить лише єдиного лідера у лиці Ігоря Смешко. За його словами, саме пан Смешко знає, як подолати проблеми та дати відсіч ворогу. Євген Іванович встиг згадати й партію «За майбутнє», яка, на його думку, захопила в обласній та міській раді більшу частину депутатів.

Пан Мельник зауважив, що передвиборча кампанія фінансується коштами членських внесків команди «Сила і Честь». Точної суми політик не каже, але зізнається, що чув про обговорення вартості у 120 тис. грн.

Наприкінці промови, Євген Мельник назвав людей, які разом з ним йдуть у міську раду: колишні заступники мера Зелінській Святослав та Іванюк Микола, колишній начальник управління охорони здоров’я Кошель Федір, політологиня Стецюк Людмила та інші.

Останнім до трибуни запросили Юрія Моклицю. Кандидат від партії «Європейська солідарність» одразу ж наголосив на тому, що помічником депутата він став до того, як був призначений на посаду заступника міського голови. Він акцентував увагу саме на періоді, коли працював заступником покійного Миколи Романюка. Пан Моклиця запевнив, що поставив собі високу планку, аби досягти максимального результату.

Питання про фінансування виборчої кампанії від Лариси Андрійчук та згадка про «живий» білборд трохи знітили депутата. Чоловік відповів, що фонд наповнює власними коштами, а на рекламу пішло близько 40000 грн. А от «живий» білборд – це показ того, що він незалежний ні від кого.

У якості заступників Юрій Моклиця виокремив двох людей: Тараса Яковлева та Аллу Доманську.

Другий блок

Питання щодо передвиборчих слоганів першим отримав Артур Мартіросян. Ведуча відокремила пункт 22. У ньому йдеться про комплексне утеплення багатоквартирних будинків. Пан Мартіросян розповів, що ця програма повинна бути закладена у стратегію розвитку міста на найближчі десять років. Проблема старого житлового фонду є й саме через це мешканці Луцька витрачають величезні гроші на оплату комунальних послуг. 

Другим був Євген Мельник. Пані Андрійчук зауважила, що в буклеті «Сила і Честь» є речення про модернізацію систем водопостачання через велику кількість новобудов, а також реконструкцію очисних споруд у Липлянах. Пан Мельник розповів, що фінансування таких проєктів повинне йти з міського бюджету. 

Юрію Моклиці запитання прозвучало на тему медицини. Лариса Андрійчук зачитала тезу з передвиборчого буклету: «Чому реформи в медицині не принесли результатів? Важливо усвідомити причину. На рівні місцевої влади, основна причина – це відсутність ініціативи в органах самоврядування, очікування, що усе має прийти згори. Не міністр має прийти у кожен регіон і щось реформувати, а всі разом повинні докласти зусиль: від старости ОТГ та вище». Пан Моклиця одразу ж відповів, що не є спеціалістом у цій сфері, а всі ідеї запропоновані Ігорем Гнетньовим, директором комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги». Проте, як зазначив депутат, він прислухається до таких професіоналів у команді. Зокрема, політик впевнений, що первинна ланка у нас на хорошому рівні, а от до вторинної ще так і не дійшли через невпевненість влади щодо продовження впровадження медичної реформи.

Обговорення проблем міста

На питання щодо зміни системи громадського транспорту у Луцьку відповів Артур Мартіросян наступним чином:

«Перш за все почну з коштів. Транспорт – це так частина, яка має заробляти кошти та не має бути збитковою. Саме перше питання, яке треба вирішити – це вивести комунальний транспорт з кризи і для цього, на мою думку, слід також розробити і затвердити на наступні 10 років, в тій же стратегії Луцька програму, яка буде мати назву «Комунальний автобус». Суть цієї програми в тому, щоб Луцьке підприємство електротранспорту перестало бути збитковим».

Пан Мартіросян впевнений, що для розв’язання цих проблем варто прибрати приватних перевізників з тих маршрутів, куди може їздити електротранспорт.

Далі, запитання звучало для Євгена Мельника: яким чином він, у разі перемоги, розв’язувати проблему з екологічною забрудненістю у місті та транспортними розв’язками? Пан Мельник зауважив, що лучанам необхідне розширення доріг та більша кількість підземних парковок.

Останнім був Юрій Моклиця. У його агітці згадується про збільшення фінансування ОСББ, органів самоорганізації мікрорайонів, вулиць та сіл. Ведуча поцікавилася у значенні цих органів. Політик зауважив, що ідея децентралізації принесла деяке полегшення у містах. Органи самоорганізації матимуть можливість самостійно витрачати ресурси, які надаються місцевою владою.

Третій блок

Ірина Мусій, аналітикиня ГР «Чесно», поставила питання кожному кандидату та першим відповів Артур Мартіросян. 

Пані Мусій поцікавилася, які будуть першочергові кроки новообраного мера. Адвокат впевнено заявив про ліквідацію муніципальної варти у Луцьку.

Євген Мельник, на питання чи є зрадою власним ідеологічним вподобанням перехід з ВО «Свобода» у партію «Сила і Честь», відповів, що покинув об’єднання через розчарування у лідері.

Третім відповідав Юрій Моклиця. Пані Мусій поцікавилася з ким депутат планує об’єднуватися у випадку перемоги та чи будуть там представники партії «Слуга народу», хоча на всеукраїнському рівні ці політсили є опонентами. Кандидат відповів, як мер, він буде дивитися на такі речі зі сторони влади, а не політичної партії чи амбіцій.Пан Моклиця впевнений, що шукатиме конструктивної співпраці та прив’язка буде до людей, а не партій.