Неділя, 22 Травня, 2022

Силове виведення журналістки з мітингу Порошенка на Волині: в Раді та НСЖУ засудили дії правоохоронців

У комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та Національній спілці журналістів України засудили дії працівників правоохоронних органів, які силоміць вивели журналістку телеканалу «Аверс» з мітингу Петра Порошенка у Ковелі. Про це йшлося у сюжеті ТСН. Далі про це розповість yes-lutsk.

Зустріч Петра Порошенка з виборцями у Ковелі відбулася 14 березня. Цей візит висвітлювала журналістка луцького телеканалу «Аверс» Наталія Поліщук, проте представники поліції силоміць вивели її з місця біля сцени.

На думку журналістки, таким чином поліція намагалася вберегти президента від незручних питань. Проте, правоохоронці стверджують, що вивели її через ігнорування заходів з гарантування безпеки під час візиту посадових осіб, зокрема відмову пройти через металошукач. Журналістка ж спростовує цю інформацію, адже Порошенко прибув до Ковеля лиш близько сьомої години вечора, інцидент ж трапився вдень.

Сергій Томіленко, голова спілки журналістів України, заявив, що поведінка правоохоронців була неприпустимою, адже замість допомоги журналісту вони надавали допомогу політикам .

Своє обурення інцидентом висловила й голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар. Жінка наголошує, що в разі якщо журналіст показав своє посвідчення та просто проводив зйомку, то ситуація що відбулася – це перешкоджання діяльності журналіста. На її думку, причини є політичними, а канал має відношення до сил, які конкурують з організаторами мітингу.

В свою чергу, юристи луцького телеканалу планують оскаржувати даний інцидент у поліції. ТСН коментарів від Адміністрації президента України не отримала.

Нагадаємо також, що до приїзду Петра Порошенка на Волині було вивішено банер довжиною 30 метрів зі словами «Ти став президентом на крові хлопців 51 ОМБР. Щоб приховати свої злочини, твої генерали її знищили. Волинь такого не прощає!», який згодом був зруйнований мешканцем міста Луцька.