Неділя, 15 Травня, 2022

Країни-члени НАТО підтверджують можливість вступу України до альянсу

У НАТО підтверджують можливість вступу України до Північноатлантичного альянсу. Про це заявили ще у 2008 році, на саміті у Бухаресті. Втім, у річному звіті альянсу, який сьогодні представив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ теж про це згадали. Розповідає yes-lutsk, з посиланням на Радіо-Свобода

Зазначають, що у альянсі підтвердили зобов’язання оборонного блоку щодо допомоги Україні з проведенням реформ у рамках широкого пакету допомогу, в тому числі 10 трастових фондів.

Зокрема, під час саміту у Бухаресті у 2008 році, було заявлено у декларації, що альянс «вітає євроатлантичні прагнення щодо членства в НАТО України».

Відтак, у документі тодішнього саміту йшлося про те, що ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їхньому шляху до членства. Мовилось й те, що альянс чітко заявляє, що вони підтримують заявки цих країн щодо ПДЧ. Таким чином, виходячи з документу, розпочнеться період інтенсивної взаємодії з ними на високому політичному рівні з метою розгляду питань, пов’язаних із їхніми зверненнями щодо ПДЧ, які залишаються невирішеними.

Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. 19 лютого президент України Петро Порошенко підписав документ, 21 лютого закон набрав чинності.

До слова, НАТО – це міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949. У відповідності до статутних документів Альянсу, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів.