Четвер, 29 Липня, 2021

«Порошенко подасть законопроект щодо повернення статті про незаконне збагачення» – Ірина Луценко

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Про це представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат України від фракції «БПП»  Ірина Луценко повідомила у кулуарах парламенту. Про це повідомляє ВолиньPost. Далі розповість yes-lutsk.

Зокрема, вона зазначила, що президент обурений таким рішенням конституційного суду  щодо визнання неконституційною статтю 368-2 КК, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Ірина Луценко розповіла, що завдяки реформі Президента Порошенка, були створені відповідні правоохоронні органи, які борються з корупцією. За ініціативи Президента був створений Антикорупційний суд, а також система антикорупційних органів.

Тому, за її словами, президентом найближчим часом буде подано законопроект, який буде визначений, як невідкладний, щодо повернення статті про незаконне збагачення в Кримінальний кодекс. В законі буде виписана стаття, як корупційне діяння, а також кримінальна відповідальність за корупційні злочини.

Також, представник Президента України у ВР підсумувала, що в законопроекті Президента України будуть враховані зауваження Конституційного суду. Тобто, з її слів, стаття буде повернута до Кримінального кодексу і відповідатиме українській Конституції. Ніхто не уникне покарання за корупційне діяння.

Нагадаємо, конституційний суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Так, причиною його скасування стало нібито обурення депутатів, через те, що стаття про незаконне збагачення зобов’язує підозрюваного довести законність його статків. Відтак, до суду з відповідною скаргою звернулось 59 депутатів.

До слова, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили ще у 2015 році.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...