Неділя, 22 Травня, 2022

«Порошенко подасть законопроект щодо повернення статті про незаконне збагачення» – Ірина Луценко

Про це представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат України від фракції «БПП»  Ірина Луценко повідомила у кулуарах парламенту. Про це повідомляє ВолиньPost. Далі розповість yes-lutsk.

Зокрема, вона зазначила, що президент обурений таким рішенням конституційного суду  щодо визнання неконституційною статтю 368-2 КК, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Ірина Луценко розповіла, що завдяки реформі Президента Порошенка, були створені відповідні правоохоронні органи, які борються з корупцією. За ініціативи Президента був створений Антикорупційний суд, а також система антикорупційних органів.

Тому, за її словами, президентом найближчим часом буде подано законопроект, який буде визначений, як невідкладний, щодо повернення статті про незаконне збагачення в Кримінальний кодекс. В законі буде виписана стаття, як корупційне діяння, а також кримінальна відповідальність за корупційні злочини.

Також, представник Президента України у ВР підсумувала, що в законопроекті Президента України будуть враховані зауваження Конституційного суду. Тобто, з її слів, стаття буде повернута до Кримінального кодексу і відповідатиме українській Конституції. Ніхто не уникне покарання за корупційне діяння.

Нагадаємо, конституційний суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Так, причиною його скасування стало нібито обурення депутатів, через те, що стаття про незаконне збагачення зобов’язує підозрюваного довести законність його статків. Відтак, до суду з відповідною скаргою звернулось 59 депутатів.

До слова, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили ще у 2015 році.