Вівторок, 2 Березня, 2021

«Порошенко подасть законопроект щодо повернення статті про незаконне збагачення» – Ірина Луценко

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Про це представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат України від фракції «БПП»  Ірина Луценко повідомила у кулуарах парламенту. Про це повідомляє ВолиньPost. Далі розповість yes-lutsk.

Зокрема, вона зазначила, що президент обурений таким рішенням конституційного суду  щодо визнання неконституційною статтю 368-2 КК, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Ірина Луценко розповіла, що завдяки реформі Президента Порошенка, були створені відповідні правоохоронні органи, які борються з корупцією. За ініціативи Президента був створений Антикорупційний суд, а також система антикорупційних органів.

Тому, за її словами, президентом найближчим часом буде подано законопроект, який буде визначений, як невідкладний, щодо повернення статті про незаконне збагачення в Кримінальний кодекс. В законі буде виписана стаття, як корупційне діяння, а також кримінальна відповідальність за корупційні злочини.

Також, представник Президента України у ВР підсумувала, що в законопроекті Президента України будуть враховані зауваження Конституційного суду. Тобто, з її слів, стаття буде повернута до Кримінального кодексу і відповідатиме українській Конституції. Ніхто не уникне покарання за корупційне діяння.

Нагадаємо, конституційний суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Так, причиною його скасування стало нібито обурення депутатів, через те, що стаття про незаконне збагачення зобов’язує підозрюваного довести законність його статків. Відтак, до суду з відповідною скаргою звернулось 59 депутатів.

До слова, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили ще у 2015 році.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Голова виборчої комісії, яка оголосила мером Луцька Ігоря Поліщука, отримала почесну грамоту

На початку лютого, міський голова Ігор Поліщук видав розпорядження про нагородження Марії Парфенюк грамотою за сумлінну працю. Більше про це розповість yes-lutsk.

Луцький терорист вимагає допитати Зеленського

Максим Кривош - так званий луцький терорист бажає, щоб президент України Володимир Зеленський став свідком у його справі. Зокрема, Максим вимагає допитати...

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке...

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...