Вівторок, 28 Червня, 2022

Порошенко підкупає пенсіонерів 2410 гривнями: думка експертів

Користувачі соціальних мереж ще досі коментують обіцянку президента України Петра Порошенка повернути кошти пенсіонерам в розмірі 2410 гривень. За його словами, жителі країни, які отримують пенсійну мінімалку, протягом березня та квітня отримають начебто компенсацію за невиплачену індексацію 2015-2016 років. Далі про це розповість yes-lutsk з посиланням на Інформаційне агентство Волинські Новини.

Приводом для розмов про підкуп виборців з боку Петра Порошенка стали неочікувані виплати компенсацій прямо перед виборами. У соцмережах таку «щедрість» інтерпретують доволі однозначно.

На думку журналіста В’ячеслава Чечіло, нелегальний (через свої виборчкоми) та напівлегальний (через «сітки»), а тепер ще й легальний (через компенсації для пенсіонерів) підкуп виборців звісно вирішить проблему виходу нинішнього президента до другого туру, проте чи стане це гарантією перемоги – складне запитання.

Журналіст Сакен Аймурзаєв зазначив, що український пенсіонер це не російський пенсіонер. Наші люди хоч на Томос, хоч на 100 доларів від «турботливої влади», відреагують «дякую», а зроблять як собі захочуть.

Згідно з заявою віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, на ці компенсації піде близько 4,4 мільярда гривень від розмитнення «євроблях». Проте, 17 січня 2019 року міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про те, що чистий дефіцит Пенсійного фонду становить 29 мільярдів гривень. Не дивлячись на це, до «щедрого» рішення президента і прем’єра бюджет Пенсійного фонду становив 398 мільярдів, а доходи – 230 мільярдів гривень. За рахунок різних видів дотацій покривається різниця. Гроші, виручені з «євроблях», не можуть погасити дефіцит.

Журналіст Микола Поліщук зауважив, що «Юльчина тисяча» – це були хоча б повноцінні 200 доларів, на відміну від «Петькіних 2.400», які навіть не дотягують до 100 доларів.