Неділя, 22 Травня, 2022

Порошенко пообіцяв, що подасть заявку про вступ до ЄС у 2023 році

Зазначається, що раніше Петро Порошенко обіцяв подати заявку про вступ до ЄС у 2024 році. Але, на 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital, Президент України Петро Порошенко пообіцяв подати заявку про вступ України до Європейського Союзу 2023 року. Про це пише yes-lutsk, з посиланням на ТСН.

Відтак, очільник держави публічно зобов’язався 2023 року подати заявку про приєднання до Євросоюзу.

До слова, Петро Порошенко також повідомив, що підпише ухвалені Верховною Радою зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Євросоюзі і в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) вже на наступному тижні. А також, додав, що сподівається, що це станеться в парламенті, публічно.

Адже, днями раніше, народні депутати підтримали рішення про внесення змін до Конституції в частині зовнішньополітичного курсу України щодо вступу до ЄС і НАТО. Зокрема, за відповідне рішення проголосували 334 депутати.

Отож, законопроектом №9037 пропонується внести до Конституції зміни до преамбули, 3 статтей та перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Нагадаємо, що 29 січня на форумі “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом” Петро Порошенко пообіцяв подати заявку на вступ України до Європейського союзу 2024 року. А також зробив гучну заяву, щодо того, що він вже чітко визначив послідовність дій, аби вступити до ЄС. Зокрема, президент відзначив, що Україні потрібноспочатку реформувати більшість галузей та сформувати антикорупційну інфраструктуру.