Середа, 20 Січня, 2021

Декларація Порошенка: банки, сотні підприємств, мільйони доларів заощаджень

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Доходи Президента України Петра Порошенка в 2017 році становили 16 млн 303 тис. 874 грн. Про це повідомляє yes-lutsk, з посиланням на Інтерфакс.

Відтак, в декларації за 2017 рік, внесеній ним до Єдиного реєстру декларацій, 336 тис. грн доходу Петра Порошенка становила заробітна плата на займаній посаді, 15 млн 795 тис. 874 грн – відсотки за депозитами в його “Міжнародному інвестиційному банку” (“МІБ”), і 172 тис. грн доходу він отримав від продажу рухомого майна.

Зокрема, на рахунка у його банку він зберігає 25, 49 мільйонів доларів. А також, 8, 19 млн грн. перебувають в  ПАТ “ЗНКІФ “Прайм Ессетс Кепітал”. Готівкою Порошенко зберігає 21 тис.доларів та 60 тисяч гривень. Втім, зазначають, що він також позичив третім особам кошти у розмірі $3,43 млн і 1,111 млн грн.  

Згідно з декларацією, у 2017 році президент вніс $10777 на рахунок в Rothschild Bank AG (Швейцарія), власником яких є Rothschild Trust Schweiz AG (Швейцарія).

У 2017 році Петро Порошенко витратив понад 3,8 млн грн на оплату освіти, 7 млн 548,5 тис. – на транспортні послуги, 2 млн 735 тис. 849 грн – на туристичні послуги в Україні, 5 млн 472,4 тис. грн – на “послуги проживання” в Україні, 813,5 тис. грн на комунальні платежі, 90,8 тис. грн – на послуги або консультації з інвестиційного управління, і ще 95 тис. 476 грн – на представницькі витрати делегації до Бельгії.

Як зазначається у декларації 2017 року, Петро Порошенко не отримував дивідендів від понад 100 підприємств та юридичних осіб, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких він є.

У 2017 році П.Порошенко залишався кінцевим бенефіціаром ПАТ “Київська кондитерська фабрика “Рошен” та його дочірніх підприємств.

За кордоном йому належить низка підприємств: “Кондитерська фабрика “Bonbonetti Choco”, Торговельне та сервісне ТОВ “Bonbonetti” і ТОВ “Choco Bonita” (Угорщина), ЗАТ “Рошен” (Литва), ТОВ “Харчові продукти “Рошен” (Шанхай, Китай), АТ “Липецька кондитерська фабрика “Рошен” (зупинена і закрита за рішенням менеджменту компанії) і ТОВ “Рошен” (Російська Федерація), ТОВ “Рошен-Польска” (Польща), ТОВ “DeLuxe Сауда” і ТОВ “Grand Кондитер” (Казахстан), ТОВ “Рошен-Бел” (Білорусь), ТОВ “Рошен-Джорджія” (Грузія).

Також в його декларації було зазначено телерадіокомпанії “НБМ” і “Експрес-Інформ” (“5 канал”). “Міжнародний Інвестиційний Банк”, ТОВ “Укрпромінвест-Трейд”, ТОВ “Укрпромінвест-Агро”, “ПАТ “Крижопільський цукровий завод”, ТОВ “група Агропродінвест”, “Вінницький комбінат хлібопродуктів № 2”, ТОВ “Мас-Агро”, ТОВ “АГРОФІРМА Дніпроагролан”, ТОВ “АГРОФІРМА “Іванківці”, ПАТ “Дніпровський крохмалопатоковий комбінат”.

Президент також контролює ПАТ “Київський завод експериментальних конструкцій”,”Пісківський завод скляних виробів”. У його власності перебуває страхова компанія “Країна”, “Спортивно-оздоровчий комплекс “Монітор”, ТОВ “Фірма “Екран”.

Згідно з декларацією, Петро Порошенко  – кінцевий бенефіціар компаній Feruvita S. L. (Іспанія) і Centris Limited (Гібралтар), кіпрських Ri-System Limited, “Телавью Лімітед” і Cee Confectionery Investments Limited, “Прайм Ессет Партнерс Лімітед” (Британські Віргінські острови).

Петро Порошенко володіє акціями “Міжнародного Інвестиційного банку” номінальною вартістю 20 млн 43 тис. грн; акціями у “Закритому недиверсифікованому корпоративному інвестиційному фонді “Прайм Ессетс Кепітал” вартістю 8,19 млн грн; акціями “Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку”, а також із 27 квітня 2016 року став власником 20 тис. акцій CEE Confectionery Investments Limited (Нікосія, Кіпр) номінальною вартістю 571 тис. 163 грн, які було передано третій особі – Rothschild Trust Schweiz AG (Цюріх, Швейцарія).

Також, зазначається, що з грудня 2012 року чинний президент України проживає з родиною в будинку в Козині Київської області площею 1331,7 кв. м, який був придбаний за 30 млн грн. Володіє двома земельними ділянками в Козині загальною площею близько 34,4 тис. кв. м, з серпня 2015 року орендує у Козинської сільради ділянку площею 7,5 тис. кв. м.

У Києві президент володіє трьома земельними ділянками (вартістю 8 млн грн, 10,86 млн грн і 21 млн 685 тис. грн, придбаними у вересні 2014 року) і двома квартирами площею 134 і 82 кв. м. Також у нього є квартира у Вінниці площею 68,2 кв. м і нежитлове приміщення в Одесі площею 35,3 кв. м.

Також він задекларував автомобіль Mercedes Vito 116 CDI.

Кандидат у президенти задекларував колекції з 65 картин українських та російських майстрів 19-20 століття. А також, швейцарський годинник і ювелірні вироби.

Його дружина Марина Порошенко в 2017 рік отримала з банківських рахунків Порошенка 635 346 грн. У “Міжнародному інвестиційному банку” у неї також розміщено 96 тис.

Перша леді України володіє спільно з сином, народним депутатом України Олексієм Порошенком квартирою в Києві площею 80,66 кв. м., також в її власності земельна ділянка площею 1,9 тис. кв. м, дачний будинок площею 344 кв. м у Бориспільському районі Київської області.

У неї є автомобіль Jaguar XF 4/2 Lv8 з жовтні 2008 року (придбаний за 454 тис. 646 грн) та гараж в Києві площею 24 кв. м.

У спільній власності Порошенка та його дружини перебувають різні предмети меблів, меблеві та кухонні гарнітури, бра і люстри, два телевізори, проектор, рояль.

Марина Порошенко задекларувала швейцарські годинники, різні ювелірні вироби, дві шуби і кожушок з соболя, жіночі сумки Fendi (придбана у вересні 2014 року за 109 тис. грн), Dior і Chanel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...

Перша сесія у Підгайцівській ОТГ: скандал, премії та обрання старост

Минулого тижня у Підгайцівській громаді відбулася перша сесія нового скликання. Голова ОТГ призначив старост та заступників. Зокрема, не обійшлося без скандалу. Більш...

Перше велике інтерв’ю луцького мера: про що говорили?

Минуло лише декілька днів після складення присяги новообраним мером Луцька, але перше велике інтерв’ю пан Поліщук вже встиг надати місцевому телеканалу “Аверс”....

Плани Ігоря Поліщука щодо Старого ринку

Новообраний мер міста Луцька Ігор Поліщук розказав, чи в Центральному ринку та на території біля нього буде продовжено впорядкування. Також він додав,...