Неділя, 22 Травня, 2022

Карантин: кого з олігархів Зеленський призначив відповідальним на Волині

Україна переходить у другу фазу боротьби з коронавірусом. Оскільки протягом прогресування вірусу не було вжито жорстких засобів для обмеження його входу до країни, сьогодні офіційно підтверджених 73 випадки зараження, пише yes-lutsk.com.ua.

Хоч і офіційних підтверджень немає, але за словами народного депутата фракції «ЄС» Олексія Гончарова, щодо роботи глави МОЗ Іллі Ємеця. Згідно його слів, Ємець зовсім не справлявся із роботою в міністерстві в умовах пандемії, а тому і не зміг підготувати план протидії вірусу. Рішення про його відставку було прийнято, наразі йдуть фінальні узгодження.

Оскільки словами та обмеженнями людям не пояснити всю серйозність ситуації в Україні, Зеленський починає співпрацювати з олігархами, щоб слідкувати за карантином у регіонах. Президент влаштовує щодня по дві зустрічі. На першій, віртуальній, він записує звернення, де проводить інструктаж боротьби з вірусом та пояснює прийняті міри обмеження.

На другій зустрічі, реальній, збирається Координаційна рада з протидії поширенню COVID-19.  Ця рада не являється органом влади, а тому й формальних рішень приймати не може. На засіданні розглядається можливість запровадження надзвичайного стану і його наслідки.

Не враховуючи звичайних органів влади, був створений механізм співпраці з олігархами та крупними бізнесами. Це було найнесподіваніше рішення президента за час його правління.

Як інформує “Українська правда”, області розділили так:

  • Рінат Ахметов– Івано-Франківська, Львівська, Донецька, Луганська; плюс міста де він має вплив як, наприклад, Кривий Ріг;
  • Ігор Коломойський– Запорізька область;
  • Ігор Палиця (на зустрічі присутній не був, але має давню історію особистих стосунків з Зеленським) – Волинська область разом з Коломойським і Тернопільська область (щоправда новий губернатор Тернопільщини начебто відмовився працювати з людиною Палиці);
  • Віктор Пінчук– Дніпропетровська область;
  • Андрій Веревський– Полтавська і Кіровоградська області;
  • Юрій Косюк– Вінницька і Черкаська області;
  • Андрій Ставніцер– Одеська область;
  • Олександр Ярославський– Харківська область.