Неділя, 22 Травня, 2022

Зеленський прокоментував заяву Коломойського про дефолт

Володимир Зеленський прокоментував гучну заяву Ігоря Коломойського щодо дефолту в Україні. Про це розповідає yes-lutsk, з посиланням на КореспонденТ.net.

Глава держави розповів, що чутки та припущення щодо оголошення дефолту в Україні, не мають нічого спільного з його точкою зору. За думкою президента, це є спланована акція проти нього, яка абсолютно не збігається з його сталою позицією. 

Зокрема, про це стало відомо під час першого офіційного візиту до Брюсселя Володимира Зеленського, який відбувся 4 червня. Президент України зробив відповідну заяву під час зустрічі з Європейським комісаром з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс. Про спростування чуток щодо дефолту повідомили у соціальній мережі Twitter на офіційній сторінці Адміністрації президента.

До слова, дещо раніше, відомий бізнесмен Ігор Коломойський у інтерв’ю виданню Financial Times заявив, що Україні необхідний дефолт, аби поступити з кредиторами так само, як і Греція. 

Однак, відразу відреагували в Єврокомісії на такі гучні слова бізнесмена та заявили, що таким кроком Україна може значно погіршити хороші відносини з ЄС і мати згодом неминучі наслідки. 

Чим загрожує дефолт для країни?

  • світовою ізоляцією країни;
  • арештом іноземних активів держави;
  • неможливістю здійснення додаткових запозичень коштів зі світового ринку позикових капіталів;
  • накладанням квот і обмежень на торгівлю та на інвестування в країну.

Втім, якщо ж навіть таке станеться, то панікувати звичайним громадянам не варто. Адже, якщо одразу усі почнуть скуповувати продукти, запасатись валютою, продавати нерухомість, то спричинять неабиякий тиск на ціни та курс долара. І як наслідок, розпочнеться “штучна” паніка, якої слід уникати.