Неділя, 22 Травня, 2022

Зеленський зустрівся із вдовами бійців АТО

Вдови загиблих на Донбасі бійців зустрілися із Президентом України Володимиром Зеленським. Як це відбувалося та чим закінчилася зустріч дізнавався yes-lutsk з посиланням на BBC News Україна.

22 травня, у середу, на одиночний мітинг під Адміністрацію президента вийшла вдова загиблого бійця та ветерана АТО Юлія Кирилова. У руках вона тримала плакат із написом: «11 серпня 2014 року під час обстрілу с. Степанівка 17 ОМБСр та 18 ОМБСр, РФ із території Росії було вбито мого чоловіка. Ви збираєтесь домовлятися з вбивцями?». Наступного дня, 23 травня, до Юлії приєдналися ще декілька жінок із мирним мітингом. Разом вони поставили фото загиблих бійців на сходинки перед входом в Адміністрацію, який, згодом, перекрили й направляли співробітників до іншого, та протестували проти референдуму щодо переговорів про мир із Російською Федерацією.

Пізніше стало відомо про те, що Володимир Зеленський запросив жінок на переговори. Під час цієї зустрічі президент запевнив пані Кирилову та інших присутніх у тому, що референдум не буде на законодавчому рівні, а стане чимось на кшталт опитування. Усі учасники цих переговорів домовилися називати це не референдумом, а діалогом із народом. Також, Зеленський наголосив, що визнає Росію країною-агресором і не має наміру віддавати їй нашу країну.

Сама Кирилова зазначила, що продовжуватиме свій мітинг.

Нагадаємо, 21 травня в ефірі каналу 112 Андрій Богдан, новий голова Адміністрації президента заявив про те, що розглядається можливість винесення питання про мирні домовленості з Росією на народний референдум, щоб український народ теж приймав рішення, а не тільки уряд. Це викликало неймовірний резонанс серед політиків та громади, соціальні мережі «вибухнули» від гніву й люди почали вимагати негайної відставки Зеленського.