Неділя, 15 Травня, 2022

Інавгурація Зеленського: коли відбудеться та хто зі світових лідерів приїде

Верховна Рада України визначила дату інавгурації Володимира Зеленського. Зокрема, більшість депутатів підтримали постанову про проведення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського 20 травня 2019 року. Про це розповідає yes-lutsk, з посиланням на УНІАН

Відомо, що новообраний президент наполягав на даті інавгурації 19 травня, однак Верховна Рада визначила дату 20 травня о 10 годині. Відтак, парламент ухвалив постанову “Про дату, час і місце проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складанню присяги українському народові новообраним президентом України Володимиром Зеленським” (реєстраційний № 10270-2). 

Щодо дати інавгурації 19 травня, відомо, що лише 207 депутатів проголосувало “за”, з необхідних 226. Згодом, депутати таки проголосували за 20 травня, отож голосувати за інші дати не було потреби. 

Нагадаємо, що Володимир Зеленський виграв у другому турі президентських виборів. Згодом, він опублікував звернення до депутатів ВР з вимогою призначити дату інавгурації на 19 травня. Втім, ця вимога неабияк обурила деяких громадських активістів, депутатів та громадян України, адже ця дата випадає на пам’ятний день, День пам’яті жертв політичних репресій.

Як розповідає “24 телеканал“, на інавгурацію до новообраного президента можуть деякі світові лідери. Зокрема, точно слід чекати представників Канади та США. Водночас, припускають, що Володимир Зеленський запросить усіх світових лідерів, які привітали його з перемогою на президентських виборах.

Зі свого боку, глава МЗС України Павло Клімкін анонсував приїзд Майка Пенса – віце-президента США. Пенс відвідає інавгурацію Зеленського, якщо йому це дозволить зробити графік.