Вівторок, 28 Червня, 2022

Петро Порошенко їде на зустріч з Ангелою Меркель

Сьогодні, 12 квітня відбудеться зустріч чинного президента України Петра Порошенко та Ангелою Меркель. Посилаючись на Deutsche Welle про всі деталі візиту розповість yes-lutsk.

У минулу п’ятницю, 5 квітня, офіційний представник канцлера Німеччини розповів журналістам про заплановану зустріч Меркель та Порошенко, яка відбудеться 12 квітня.

Проте, згідно з думкою німецьких експертів, візит Петра Олексійовича до пані Меркель не можна назвати «звичайним» у низці зустрічей між лідерами обох країн. На жаль, експерти не придали випадку, коли Меркель приймала одного з кандидатів у президенти іноземної держави між першим і другим турами виборів.

Згідно з коментарем Штеффена Зайберта, речника німецького уряду, ніхто з правління не вважає цю зустріч у Берліні прощальною чи спробою Меркель підтримати Петра Олексійовича.

«Петро Порошенко — президент України, держави, якою вже протягом декількох років ми опікуємося так інтенсивно, як рідко якою-небудь іншою країною, — заявив Зайберт. — Є багато конкретних тем для обговорення».

Такими темами стануть: реалізація мінських домовленостей та їхній перебіг; ситуація в Керченський протоці, зокрема, справи українських полонених моряків, звільнення яких уже тривалий час вимагає уряд Німеччини.

Також, Зайберт спростував припущення про передвиборчу допомогу Меркель Порошенко. Речник впевнений, що це вибір лише українського народу й незалежно від того, хто здобуде перемогу на виборах, німецький уряд буде й надалі на боці реформаторської України.

Варто зазначити думку німецьких експертів щодо майбутнього другого туру президентських виборів. Аналітик берлінського Фонду «Наука і політика» С’юзен Стюарт вважає, що візит Петра Порошенка до Німеччини є частиною стратегії. Проте, вона не вірить у те, що спроба переконати українців в успішності його перемоги буде вдалою.

Директор берлінського Центру східноєвпропейських і міжнародних досліджень Гвендолін Зассе запевняє — хто б не переміг у другому турі президентських виборів в Україні, курс країни на зближення із Євросоюзом має залишитися без змін.