П’ятниця, 20 Травня, 2022

Кого з президентів волиняни обирали за весь час незалежності?

Минулого року відбулися чергові вибори резидента України, які увійшли в історію назавжди. Адже 73,22% голосів отримав Володимир Зеленський – людина, яка раніше до політики не мала жодного стосунку, розповідає “yes-lutsk.com.ua“.

Як же повпливали волиняни на вибір президента та як вони голосували за всю історію Незалежної України?

За кого голосували волиняни?

В різні роки волиняни підтримували різних кандидатів у президенти, і не завжди віддавали свої голоси за тих людей, які в результаті виборів приходили до влади. Наша редакція зібрала інформацію про президентські вибори в Україні за весь час незалежності і визначила, кому волиняни надавали перевагу за всі ці роки, проаналізувала такий вибір волинян. Як же голосували волиняни і чому саме такий вибір зробили – читайте в нашому матеріалі нижче.

1991 рік – Леонід Кравчук

Під час виборів першого президента Незалежної України у 1991 році будо шість кандидатів. Це були колишній партієць КПРС Леопольд Табурянський, фізик та майбутній третій віце-прем’єр Ігор Юхновський та самовисуванець Володимир Гриньов. Членам Комуністичної партії протистояли двоє дисидентів: письменник Левко Лук‘яненко та публіцист В’ячеслав Чорновіл. Проте тоді за них проголосували лише 4,5% та 23% голосів по Україні.

У день виборів у 1991 році найбільшу підтримку отримав Акт проголошення Незалежності України, який склав Лук‘яненко. За нього голосували одночасно разом із обранням першого президента. Нагадаємо, що тоді 90,32% українців проголосували за незалежність.

Результати першого туру виборів стали неочікуваними: більше 50% голосів отримав екс партієць Комуністичної партії, який пішов на вибори самовисуванцем. Це – Леонід Кравчук. Завдяки 61,59% відсоткам українців, які проголосували за нього під час першого туру, він зумів стати першим президентом Незалежної України.

У Волинській області Леоніда Кравчука підтримали 51,65% жителів. В‘ячеслав Чорновіл (він посів другу позицію під час виборів) не отримав підтримки на Волині. Лише Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області найбільше проголосували за його кандидатуру.

1994 рік – Леонід Кравчук

Волинська область під час позачергових президентських виборів, які відбулися 1994 року, найбільше проголосувала за Леоніда Кравчука.

Леонід Кравчук у другому турі виборів отримав 83,9% голосів. Лідером другого туру став Леонід Кучма – екс член Комуністичної партії, депутат двох скликань Верховної Ради та прем‘єр-міністр України. Через декілька років ім‘я Леоніда Кучми пов’язуватимуть із вбивством журналіста Георгія Ґонґадзе. «Україна без Кучми» – незабаром на Хрещатику кожен мав можливість побачити намети з таким надписом.

1999 рік – Леонід Кучма

Під час виборів, які відбувалися у 1999 році, було аж тринадцять кандидатів.

Найбільшу кількість голосів у першому турі президентських виборів отримали Леонід Кучма та Петро Симоненко (кандидат від «Комуністичної партії України»). Другий тур знову став вирішальним для Кучми: він набрав на 18,45% більше голосів від Симоненка. Завдяки цьому він пішов на другий президентський термін.

Під час обох турів у 1999 році Волинська область найбільше підтримала Леоніда Кучму. За результатами другого туру в області він отримав 75,4% голосів.

2004 рік – Віктор Ющенко

У 2004 році кандидатів на посаду президента України було аж двадцять чотири. Лідерами першого туру стали представник опозиції Віктор Ющенко та прем‘єр-міністр з «Партії регіонів» – Віктор Янукович.

Результати першого туру були на користь Ющенко, а в другому більшість підтримала Януковича. Проте після результатів виборів Віктор Ющенко повідомляє про фальсифікацію виборів. Саме тоді, у 2004 році, в Україні відбувся перший «Майдан» – Помаранчева революція. Результати виборів анульовують та вводять переголосування.

Тоді перемін Віктор Ющенко. Відповідно Волинська область як і в першому, так і в другому турі підтримує Ющенка. Нагадаємо, що на Волині 90,7% виборців проголосували за Ющенка. За Януковича лише 7%.

2010 рік – Юлія Тимошенко

Під час виборів у 2010 році змагаються член «Партії регіонів» Віктор Янукович та лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Саме вони перемогли у першому турі.

Волинська область у першому турі віддала 53,8% голосів за Тимошенко, а Януковичу всього-на-всього 9,6%.

У другому турі 81,85% виборців проголосували за Тимошенко. Проте, незважаючи на таку підтримку кандидатури Юлії Тимошенко, президентом України у 2010 році стає Віктор Янукович.

2014 рік – Петро Порошенко

У розпал найгарячіших подій в історії Незалежної України (втеча Януковича, початок війни на Донбасі, анексія Криму) в Україні оголосили позачергові вибори президента. На них вперше пішов політик та бізнесмен Петро Порошенко та вкотре Юлія Тимошенко. Вибори були в один тур: Петро Порошенко отримав більше 50% голосів по Україні.

Волинська область більшість голосів віддає Петру Порошенку. Він переміг у п’ятьох з п’яти округів на Волині. 52,41% виборців Волинської області віддали свій голос за Порошенка.

2019 рік – Володимир Зеленський

2019 рік президентських виборів характеризувався найбільшою кількістю кандидатів. Їх було аж тридцять дев’ять. У другому турі боролися за посаду Президента України колишній президент Петро Порошенко та комік Володимир Зеленський. Із розривом у 14,29% артист Зеленський перемагає вибори та стає президентом України.

У Волинській області підтримали Зеленського. Він отримав 21,63% голосів. Зауважимо, що в двох округах Волині підтримали Тимошенко. Порошенкові не вдалося отримати достатньо голосів ні в одному окрузі, хоча під час минулих президентських виборів він був фаворитом у Волинській області.