Четвер, 25 Лютого, 2021

Кого з президентів волиняни обирали за весь час незалежності?

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Минулого року відбулися чергові вибори резидента України, які увійшли в історію назавжди. Адже 73,22% голосів отримав Володимир Зеленський – людина, яка раніше до політики не мала жодного стосунку, розповідає “yes-lutsk.com.ua“.

Як же повпливали волиняни на вибір президента та як вони голосували за всю історію Незалежної України?

За кого голосували волиняни?

В різні роки волиняни підтримували різних кандидатів у президенти, і не завжди віддавали свої голоси за тих людей, які в результаті виборів приходили до влади. Наша редакція зібрала інформацію про президентські вибори в Україні за весь час незалежності і визначила, кому волиняни надавали перевагу за всі ці роки, проаналізувала такий вибір волинян. Як же голосували волиняни і чому саме такий вибір зробили – читайте в нашому матеріалі нижче.

1991 рік – Леонід Кравчук

Під час виборів першого президента Незалежної України у 1991 році будо шість кандидатів. Це були колишній партієць КПРС Леопольд Табурянський, фізик та майбутній третій віце-прем’єр Ігор Юхновський та самовисуванець Володимир Гриньов. Членам Комуністичної партії протистояли двоє дисидентів: письменник Левко Лук‘яненко та публіцист В’ячеслав Чорновіл. Проте тоді за них проголосували лише 4,5% та 23% голосів по Україні.

У день виборів у 1991 році найбільшу підтримку отримав Акт проголошення Незалежності України, який склав Лук‘яненко. За нього голосували одночасно разом із обранням першого президента. Нагадаємо, що тоді 90,32% українців проголосували за незалежність.

Результати першого туру виборів стали неочікуваними: більше 50% голосів отримав екс партієць Комуністичної партії, який пішов на вибори самовисуванцем. Це – Леонід Кравчук. Завдяки 61,59% відсоткам українців, які проголосували за нього під час першого туру, він зумів стати першим президентом Незалежної України.

У Волинській області Леоніда Кравчука підтримали 51,65% жителів. В‘ячеслав Чорновіл (він посів другу позицію під час виборів) не отримав підтримки на Волині. Лише Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області найбільше проголосували за його кандидатуру.

1994 рік – Леонід Кравчук

Волинська область під час позачергових президентських виборів, які відбулися 1994 року, найбільше проголосувала за Леоніда Кравчука.

Леонід Кравчук у другому турі виборів отримав 83,9% голосів. Лідером другого туру став Леонід Кучма – екс член Комуністичної партії, депутат двох скликань Верховної Ради та прем‘єр-міністр України. Через декілька років ім‘я Леоніда Кучми пов’язуватимуть із вбивством журналіста Георгія Ґонґадзе. «Україна без Кучми» – незабаром на Хрещатику кожен мав можливість побачити намети з таким надписом.

1999 рік – Леонід Кучма

Під час виборів, які відбувалися у 1999 році, було аж тринадцять кандидатів.

Найбільшу кількість голосів у першому турі президентських виборів отримали Леонід Кучма та Петро Симоненко (кандидат від «Комуністичної партії України»). Другий тур знову став вирішальним для Кучми: він набрав на 18,45% більше голосів від Симоненка. Завдяки цьому він пішов на другий президентський термін.

Під час обох турів у 1999 році Волинська область найбільше підтримала Леоніда Кучму. За результатами другого туру в області він отримав 75,4% голосів.

2004 рік – Віктор Ющенко

У 2004 році кандидатів на посаду президента України було аж двадцять чотири. Лідерами першого туру стали представник опозиції Віктор Ющенко та прем‘єр-міністр з «Партії регіонів» – Віктор Янукович.

Результати першого туру були на користь Ющенко, а в другому більшість підтримала Януковича. Проте після результатів виборів Віктор Ющенко повідомляє про фальсифікацію виборів. Саме тоді, у 2004 році, в Україні відбувся перший «Майдан» – Помаранчева революція. Результати виборів анульовують та вводять переголосування.

Тоді перемін Віктор Ющенко. Відповідно Волинська область як і в першому, так і в другому турі підтримує Ющенка. Нагадаємо, що на Волині 90,7% виборців проголосували за Ющенка. За Януковича лише 7%.

2010 рік – Юлія Тимошенко

Під час виборів у 2010 році змагаються член «Партії регіонів» Віктор Янукович та лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Саме вони перемогли у першому турі.

Волинська область у першому турі віддала 53,8% голосів за Тимошенко, а Януковичу всього-на-всього 9,6%.

У другому турі 81,85% виборців проголосували за Тимошенко. Проте, незважаючи на таку підтримку кандидатури Юлії Тимошенко, президентом України у 2010 році стає Віктор Янукович.

2014 рік – Петро Порошенко

У розпал найгарячіших подій в історії Незалежної України (втеча Януковича, початок війни на Донбасі, анексія Криму) в Україні оголосили позачергові вибори президента. На них вперше пішов політик та бізнесмен Петро Порошенко та вкотре Юлія Тимошенко. Вибори були в один тур: Петро Порошенко отримав більше 50% голосів по Україні.

Волинська область більшість голосів віддає Петру Порошенку. Він переміг у п’ятьох з п’яти округів на Волині. 52,41% виборців Волинської області віддали свій голос за Порошенка.

2019 рік – Володимир Зеленський

2019 рік президентських виборів характеризувався найбільшою кількістю кандидатів. Їх було аж тридцять дев’ять. У другому турі боролися за посаду Президента України колишній президент Петро Порошенко та комік Володимир Зеленський. Із розривом у 14,29% артист Зеленський перемагає вибори та стає президентом України.

У Волинській області підтримали Зеленського. Він отримав 21,63% голосів. Зауважимо, що в двох округах Волині підтримали Тимошенко. Порошенкові не вдалося отримати достатньо голосів ні в одному окрузі, хоча під час минулих президентських виборів він був фаворитом у Волинській області.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Голова виборчої комісії, яка оголосила мером Луцька Ігоря Поліщука, отримала почесну грамоту

На початку лютого, міський голова Ігор Поліщук видав розпорядження про нагородження Марії Парфенюк грамотою за сумлінну працю. Більше про це розповість yes-lutsk.

Луцький терорист вимагає допитати Зеленського

Максим Кривош - так званий луцький терорист бажає, щоб президент України Володимир Зеленський став свідком у його справі. Зокрема, Максим вимагає допитати...

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке...

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...