П’ятниця, 13 Травня, 2022

Візит п'ятого Президента України на Волинь

Візити п’ятого Президента України Петра Порошенка на Волинь були не часто. Проте, кожен його приїзд був справжнім святом для виборців. Скільки разів Порошенко був у Луцьку й області та з якою метою – розповість yes-lutsk.

Перший робочий візит

У травні 2017 року Петро Порошенко прибув до обласного центру Волині вперше з моменту призначення його Президентом. Літак, на якому знаходився Порошенко, прилетів до воєнного аеродрому Луцька. Такого гостя зустрічали волинські чиновники: 

  • Володимир Гунчик, голова Волинської обласної державної адміністрації;
  • Петро Шпига, начальник поліції у Волинській області;
  • Юрій Фелонюк, начальник Служби безпеки у Волинській області;
  • Максим Киричук, прокурор Волинської області.

Після прильоту Президента одразу ж відбулося обговорення про переведення 204 бригади тактичної авіації до Луцька, яку вивели з окупованого півострова Крим до Миколаєва.

Потім, Петро Порошенко прибув до села П’ятидні Володимир-Волинського району та побував на відкритті насіннєвого заводу. Пізніше, голова держави повернувся до Луцька та відвідав відкрите тренування в ДЮСШ. Завершився візит на засіданні облдержадміністрації.

петро порошенко

Другий візит

Через рік, у липні 2018 року, Петро Порошенко прибув на Волинь вдруге. Візит розпочався у селі Гончий Брід, а згодом Президент приїхав у Ковельський район, де вшановували загиблих у Волинській трагедії.

Наступні візити

У 2019 році Петро Порошенко був у Волинській області та Луцьку тричі за перші пів року. 15 січня пан Порошенко приїхав до Луцька в рамках “Томос туру”. Разом із ним до служби у Кафедральному соборі Святої Трійці приєднався почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Після цього Президент відвідав Ківерці та Рожище.

Цікаво, але спостерігачами ОПОРИ було відмічено декілька автобусів із людьми, які назвали “масовкою”. Зокрема, нараховано було дев’ять одиниць транспорту, які зупинялися недалеко від Театрального майдану. Люди з цих автобусів вирушали до місця зустрічі з Президентом. За деякими даними було відомо, що прибуло більш ніж дві тисячі людей.

Наступний візит Петра Порошенко був напередодні першого туру виборів у березні 2019 року. Прихильники п’ятого Президента з нетерпінням чекали його у Луцьку, проте ситуація змінилася й Порошенко поїхав до Ковеля. Хоча в обласному центрі Волині було не менш цікаво й без приїзду голови держави. В ніч на 14 березня (день, коли мав приїхати Петро Порошенко) опозиція вивісила плакат з надписом “Ти став президентом на крові хлопців 51 ОМБР. Щоб сховати свої злочини твої генерали її знищили. Волинь такого НЕ пробачає!”. Пізніше цей плакат був знятий.

Від ранку на Театральному майдані було дуже багато народу: охорона, поліція, лісівники, журналісти – усі чекали на приїзд Президента. Проте, лучани так і не дочекалися Порошенко. Згодом стало відомо, що він поїде до Ковеля та, можливо, візьме участь у засідання ради регіонального розвитку. Але він так і не приїхав. По обіді оголосили, що пан Порошенко перебуває у зоні АТО, але близько 19:00 він все ж прибув до Ковеля та поспілкувався зі своїми прихильниками.

Останній візит Петра Порошенко відбувся 27 червня 2019 року. На той час вже колишній Президент приїхав на Волинь. Пан Порошенко був у Горохові, Ківерцях та Луцьку. Проте, один з візитів не обійшовся без скандалу. Під час мирного мітингу колишній голова держави розповідав натовпу про власні досягнення. Раптом, один з відвідувачів почав гучно висловлювати недовіру до Порошенко й до чоловіка одразу ж підійшли правоохоронці, особиста охорона голови партії “Європейська солідарність” та сам Порошенко. Останній, вдарив невдоволеного чоловіка у плечі та сказав: “Таким, як ти тут не місце! Чемодан, вокзал, Росія! Іди звідси й не заважай нам проводити мітинг!”. Пізніше, журналістом видання “Під прицілом” стало відомо, що цим чоловіком є голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Шевчук Микола Микитович.

петро порошенко