Четвер, 12 Травня, 2022

Кого з президентів волиняни обирали за весь час незалежності?

У 2019 році Україна знову голосувала на виборах Президента, які увійшли в історію. Саме Володимир Зеленський набрав найбільшу кількість голосів – 73,22%. Yes-lutsk розповість, як голосували волиняни за усю історію Незалежної України, посилаючись на Район.in.ua.

1991 рік

Перші Президентські вибори в Україні відбулися 1 грудня. За крісло голови держави “боролися” шість кандидатів:

  • Леопольд Табурянський;
  • Ігор Юхновський;
  • Володимир Гриньов;
  • Левко Лук’яненко;
  • В’ячеслав Чорновіл;
  • Леонід Кравчук.

Президентом у 1991 році став Леонід Кравчук, який набрав 61,59% голосів. У Волинській області виборці віддали екс-партійцю Комуністичної партії 51,65% голосів.

1994 рік

Другі Президентські вибори, які відбулися 26 червня та стали достроковими. У червні 1993 року український парламент вирішив оголосити недовіру чинному Президенту, проте за два дні проведення відповідного референдуму, він був скасований. Рішення про проведення виборів прийняла Верховна Рада.

Саме вибори 1994 року вперше поділили Україну на Схід та Захід. За Леоніда Кравчука проголосувало 45,06% українців, а за Леоніда Кучму – 52,14%. На Волині ж Президенту Кравчуку віддали більш ніж 80% голосів.

леонід кравчук

1999 рік

Треті Президентські вибори зібрали тринадцять кандидатів на цю посаду. Вдруге балотувався Олександр Мороз. Проте, до другого туру пройшли Леонід Кучма та Петро Симоненко (“Комуністична партія України”).

За чинного Президента Леоніда Кучму українці віддали 56,25% й він залишився на другий тур. Волинська область підтримала пана Кучму набагато краще, ніж на виборах у 1994 році та віддала 75,4% своїх голосів.

Леонід Кучма

2004 рік

Четверті вибори Президента були одними з найважчих для українців. З 24 кандидатів до другого туру пройшли Віктор Янукович та Віктор Ющенко. З мінімальним відривом (менше ніж 1%) лідирував Ющенко, але у другому турі переміг голова “Партії регіонів” Віктор Янукович. Проте, після оголошення результатів ЦВК, Віктор Ющенко заявив, що вибори були сфальсифіковані й в Україні розпочався перший “Майдан” – Помаранчева революція, яка продовжувалась до січня 2005 року.

Верховним судом результати виборів були анульовані й призначено нове голосування. Під час третього туру переміг Віктор Ющенко й на Волині під час кожного голосування підтримували цього кандидата. Під час третього туру волиняни віддали Ющенко 90,7% своїх голосів, що стало абсолютним рекордом.

віктор ющенко

2010 рік

В п’ятих Президентських виборах за крісло очільника держави змагалися Віктор Янукович (“Партія регіонів”) та Юлія Тимошенко (“Батьківщина”). Цікаво, що пан Янукович до своєї кар’єри у політиці він встиг вивчитися, бути під судом, головою Донецької ОДА та обласної ради, прем’єр-міністром та членом Ради національної безпеки та оборони.

В обох турах Президентських виборів Волинь віддала більшість своїх голосів за Юлію Тимошенко. Саме у 2010 році лідерка “Батьківщини” перемогла у всіх п’яти округах.

Віктор Янукович переміг Юлію Тимошенко з невеликим відривом й став наступним Президентом України. Вже у 2014 році він нахабно втече з країни під час Революції Гідності, а у 2019 році його заочно засудять за державну зраду.

Юлія Тимошенко

2014 рік

Янукович втік, Крим анексований, на Донбасі російські загарбники. Україну чекали чергові вибори. Знову в бюлетенях усі побачили пані Тимошенко та вперше політика Петра Порошенко. Вибори 2014 року “обійшлися” одним туром із перемогою пана Порошенко, який набрав 54,7% голосів українців. На цих виборах Волинь також цілковито проголосувала за Петра Порошенко – 52,41% наших земляків обрали саме цього кандидата у п’яти округах.

петро порошенко

2019 рік

Рекордна кількість кандидатів, які хотіли стати шостим Президентом України – 39 осіб. З-поміж усіх, у бюлетені знову побачили Олександра Мороза, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка та, звичайно ж, Петра Порошенко. Проте, для більшості українців стало справжнім здивуванням, коли головний комік країни та художній керівник “Студії Квартал 95” Володимир Зеленський заявив про те, що також балотуватиметься у президентське крісло.

У першому турі Волинська область була лідером по явці виборців та віддала більшість голосів пану Зеленському. Тоді до другого туру пройшов він та Петро Порошенко й Україна “застигла” в очікуванні дебатів між обома кандидатами. Згідно з Законом про вибори, дебати повинні відбуватися на Національній суспільній телерадіокомпанії України й Порошенко та Зеленський погодилися на це. Проте, ввечері 3 квітня 2019 року з’явилося відеозвернення до пана Порошенка від Зеленського із текстом:

“Чекаю на вас тут, на НСК “Олімпійський”. Дебати відбудуться перед народом України. Усі канали мають право транслювати дебати наживо, усі журналісти мають право бути присутніми. Кандидати повинні обов’язково пройти експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Країні потрібен здоровий президент. Даю вам 24 години. Думай-те.”

Наступного дня Порошенко відповів на звернення:

“Правила дебатів прописані в законі про вибори Президента, почитайте будь ласка. Вони можуть відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах для десятків мільйонів людей. Але стадіон, так стадіон”.

Дебати між кандидатами відбулися на НСК “Олімпійський” 19 квітня, а ось на Суспільному телебаченні виступав один Петро Порошенко.

21 квітня відбувся другий тур Президентських виборів й з результатом у 73,22% переміг Володимир Зеленський.

Волинська область у другому турі віддала 63,43% голосів.

володимир зеленський