П’ятниця, 13 Травня, 2022

Експерт розповів чи об'єднаються партії Зеленського та Тимошенко

Yes-lutsk, посилаючись на ГолосUA, розповість про те, чи об’єднаються дві політичні партії — Президента України «Слуга народу» та «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Віталій Кулик, відомий український політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, розповів, що партія Володимира Зеленського може увійти в коаліцію разом із партією Юлії Тимошенко і, можливо, Ігоря Смешко.

За словами Кулика саме очільниця «Батьківщини» буде першим союзником голови держави. Якщо партія Тимошенко набере від 12 % до 15 %, то аж до призначення прем’єр-міністра це буде заявою на об’єднання.

Політолог наголосив на тому, що Володимиру Зеленському потрібна людина, яка візьме на себе весь негатив — кризис-менеджер. Адже, наразі, на всіх чекає нова хвиля всесвітньої економічної кризи. Такою людиною може стати Юлія Володимирівна.

Цікаво, але, згідно з даними, навіть за допомогою мажоритарників голосів Зеленському не вистачає. Навряд команда Володимира Олександровича на мажоритарці набере стільки ж голосів, скільки сам Президент під час виборів. Навіть за відсутності мобілізації, з урахуванням літнього періоду, якщо команда Зеленського буде агітувати за мажоритарників — соціологи називють цифру не більш ніж 40 % підтримки партії. Тобто, у будь-якому випадку «Слуга народу» має домовитися із «Батьківщиною».

Принципово важливими союзниками для Президента України будуть представники такої партії, як «Наш Край».

Також, Віталій Кулик зазначив, що в коаліцію, можливо, ввійде й Ігор Смешко.

Нагадаємо, дострокові парламентські вибори відбудуться 21 липня 2019 року.